Dünya imp ve Avrupa mix şampiyonu olmadan önce keşke bu kitaba ortağımla çalışsaydım bu kadar yorulmazdık diye düşünüyorum. Ortağınızla birlikte çalışırsanız: Konuşmalardaki her sorunla başa çıkmanıza yardımcı olacak bir kitap hazırlanmış. Türk briçi adına teşekkürler.

Tezcan ŞEN – Milli Briççi, Türkiye Şampiyonu, Avrupa Mixed Şampiyonu, Dünya İmp Şampiyonu.


Öncelikle yazmış ve derlemiş olduğunuz kitabınız hakkında tebrik ve Türkiye brici adına teşekkürlerimi iletmek isterim.Özenli ve titiz bir çalışma olduğu görülüyor.Her düzeyden briç oyuncularına ve öğrencilerine öneririm.

Nevzat AYDOĞDU – Türkiye Briç Federasyonu Başkanı, Milli Briççi, Türkiye Şampiyonu. 


Bu kitap büyük özveriyle ve sabırla hazırlandı. Briçin Türkiye’de daha çok sevilip yaygınlaşmasında katkısı olacağı şüphesiz.

Vera Adut – Milli Briççi, Türkiye Şampiyonu, 2007 Avrupa Mixed Şampiyonası 7.
Orhan Aker-Milli Briççi, İstanbul Şampiyonu, 2007 Avrupa Mixed Şampiyonası 7.


Yeni başlayanları hatta profesyonelleri bilgilendiren bu kitabı zevkle okudum. Başlangıçta çıkarılması gereken yerler olduğunu düşünürken, sonunda tek harfine dahi kıyamadım. Çünkü sistematik bir bütünlük içerisinde anlatılmış. Birçok konu ve örnekle zenginleştirilmiş. Osman İKİNCİ’yi kutluyorum.

Erhan Yamut – Milli Briççi, Türkiye Şampiyonu.


Osman İKİNCİ’yi önce insan sonra iyi bir briççi olarak tanımaktan gurur duyuyorum. Bence iyi bir briççi olmak için düzgün bir karaktere sahip olmak gerekir. Briç bir asalet oyunudur. Önce partnerine ve rakiplerlere saygılı olmak, sonra iyi briç oynamak gelir. Osman İKİNCİ bu özelliklere sahip bir briççidir.
Her düzeydeki briç oyuncusunun anlamakta zorlanmayacağı bir yöntem seçilmiş. Bu kitapta çok önemli bilgilere ulaşacağınız için kitabı okumanızı şiddetle tavsiye ederim. Böyle kaliteli bir briç kitabı hazırladığı için Osman İKİNCİ’ye tüm briççiler adına teşekkür ederim.

Ayşe Seven –  Milli Briççi, Ankara Şampiyonu, 1992 Bayan 4’lü Takım Türkiye Şampiyonu.


Osman Bey merhaba, kitabınızı geçen hafta aldım, teşekkürler. Ben emekli albayım. Yaklaşık 35 yıldır briç oynarım. Bunca süre içinde okuduğum kitaplar içinde bu kadar açık ve net bir şekilde konuları anlatan, hem bilene hem de bilmeyene hitap eden başka bir kitap hatırlamıyorum. Özellikle briç bilenler için adeta hap şeklinde hazırlanmış “al uygula” nitelikli bir kitap olmuş. Sizi bu güzel eseriniz için kutluyor, başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum.

Cüneyt TÜRKÖZ – Emekli Albay.


“Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olduğumuz” bir hayatı yaşıyoruz. Bu briç alanında da geçerli. Az bilgi çok tartışma:) Osman İKİNCİ’nin kitabı derli-toplu bir biçimde briçin konvansiyonel bilgilerine ulaşmamızı sağlıyor. Emeğine sağlık Sayın Osman İKİNCİ.

Melih ERSÖZ – Öğretmen, TBF Manisa İl Temsilcisi.


Şimdiye kadar briç ile ilgili 9-10 kadar kitap okudum. “Profesyonel Briç” bu kitaplar arasında en iyilerinden birisiydi. Briç mantığıma da uygun olduğu için (2/1 GF Sistemi) severek okudum ve faydalandım. Osman İKİNCİ’ye teşekkürler.

Tümer Tandoğan – Eğitimci


Bu kitap, bence şimdiye kadar yazılmış en güzel briç kitabıdır. Herkesin anlayabileceği sade bir dille yazılmıştır. Konular üzerinde bol örnekler verilmiştir. Tüm biriç severlerin başvurabileceği en önemli kaynaklardan birisidir. Bu anlamda kitabın yazarını kutlar, başarılarının devamını dilerim. 

Mehmet GÜÇLÜ  Matemetikçi-Ekonomist-Eğitimci.


Osman İKİNCİ hocamı böyle bir eseri hazırlamasından dolayı kutluyorum. 2/1 sistemini öğrenen birisi olarak çok faydasını gördüm ve arkadaşlarıma da tavsiye ettim. Biraz daha ileri giderek BBO’da yapmış olduğum turnuvalarda da bu güzel eserin tanıtımını yapmaktan gurur duyuyorum. 

Nazmi KARAMAN – Eğitimci.