Ana Sayfaya geri dön

Yazar Hakkında

Osman İKİNCİ, 1968 yılında Trabzon’un Tonya ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Tonya, Lise öğrenimini ise Vakfıkebir’de tamamladıktan sonra 1985 yılında K.T.Ü. Orman Fakültesine girdi. Aynı üniversiteden 1989 yılında Orman Mühendisi unvanı ile mezun oldu.

1990 yılından itibaren Orman Mühendisliği mesleğini icra etmeye başladı. Sırasıyla Gümüşhane, Sinop, Zonguldak, Bartın, İstanbul, Kastamonu, Giresun ve Trabzon bölgelerinde Orman İşletme Şefliği, Orman İşletme Müdür Yardımcılığı, Orman İşletme Müdürlüğü ve Şube Müdürlüğü görevlerini yaptı. Hâlen Trabzon Orman Bölge Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapmaktadır. Evli, Ural isimli bir oğlu ve Sıla isimli bir kızı bulunmaktadır.

Uzun Yıllardır briçle ilgilenmiş olup, en büyük hobisi her zaman briç konusunda araştırma yapmak ve briç oynamak olmuştur. Yaklaşık 30 yıllık bu süreçte binlerce oyun deneyimi yaşayarak; onlarca kitap, dergi ve yayın araştırması yaparak birikimini geliştirmiştir. Bu deneyim ve birikimini daha çok briç sporcusu ile paylaşabilmek ve onlara katkı yapabilmek amacıyla ağırlıklı olarak 2/1 sistemini anlatan PROFESYONEL BRİÇ isimli eserini 2008 yılında yayımlamıştır.

Daha sonra aynı amaçla ETKİLİ DEFANS isimli eserini yayımlamıştır. En öncelikli amacı, briçi seven ve briçle ilgilenen herkesin etkili defans yapabilmelerine ve profesyonelce briç oynayabilmelerine katkıda bulunabilmek olmuştur.

Profesyonel Briç isimli kitabı yoğun ilgi ve beğeniyle karşılaşmış olup, tükenmiştir. Gelen yoğun talepler üzerine bu kez Profesyonel Briç isimli kitabın kapsamını daha da genişleterek ve tüm konvansiyonları ekleyerek ETKİLİ SİSTEM: 2/1 isimli eserini yayımlamıştır.

Sistem ve defans kitaplarından sonra sıra yer oyunu kitabına gelmişti. Bu konuda da yoğun taleple karşılaştı. Bu talepleri karşılamak ve briç dostlarının aynı zamanda etkili yer oyunu oynamalarına katkıda bulunmak amacıyla ETKİLİ YER OYUNU isimli eserini yayımlamıştır.