X
    Categories: Briç Haberleri

Yazar Hakkında

Osman İKİNCİ, 1968 yılında Trabzon İlinin Tonya İlçesinde doğdu. İlköğrenimini Tonya, Lise eğitimini ise Vakfıkebir’de tamamladıktan sonra 1985 yılında K.T.Ü. Orman Fakültesine girdi. Aynı üniversiteden 1989 yılında Orman Mühendisi unvanı ile mezun oldu.

1990 yılından itibaren Orman Mühendisliği mesleğini icra etmeye başladı. Sırasıyla Gümüşhane, Sinop, Zonguldak, Bartın, İstanbul, Kastamonu ve Giresun bölgelerinde Orman İşletme Şefliği, Müdür Yardımcılığı ve Orman İşletme Müdürlüğü görevlerini yaptı. Hâlen Giresun Orman Bölge Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapmaktadır. Evli, Ural isimli bir oğlu ve Sıla isimli bir kızı bulunmaktadır.

Uzun Yıllardır briçle ilgilenmiş olup, en büyük hobisi her zaman briç konusunda araştırma yapmak ve briç oynamak olmuştur. 24 yıllık bu süreçte binlerce oyun deneyimi yaşayarak; onlarca kitap, dergi ve yayın araştırması yaparak birikimini geliştirmiştir. Bu deneyim ve birikimini daha çok briç sporcusu ile paylaşabilmek ve onlara katkı yapabilmek amacıyla ağırlıklı olarak 2/1 sistemini anlatan PROFESYONEL BRİÇ isimli eserini 2008 yılında yayımlamıştır. Aynı amaçla bu kez de 2011 yılında ETKİLİ DEFANS isimli eserini yayımlamıştır. En öncelikli amacı, briçi seven ve briçle ilgilenen herkesin etkili defans yapabilmelerine ve profesyonelce briç oynayabilmelerine katkıda bulunabilmek olmuştur. Profesyonel Briç isimli kitabı yoğun ilgi ve beğeniyle karşılaşmış olup, tükenmiştir. Gelen yoğun talep üzerine bu kez Profesyonel Briç isimli kitabın kapsamını daha da genişleterek ve tüm konvansiyonları ekleyerek 2013 yılında ETKİLİ SİSTEM: 2/1 isimli eserini yayımlamıştır.