5. Kartal Belediyesi Atatürk’ü Anma Briç Turnuvası Sonuçlandı

Osman İkinci
Osman İkinci Aralık 28, 2014 20:41

5. Kartal Belediyesi Atatürk’ü Anma Briç Turnuvası Sonuçlandı

Kartal Belediyesi’nin katkılarıyla Kartal Briç Spor Kulübünün düzenlediği 5. Kartal Belediyesi Atatürk’ü Anma Briç Turnuvası 28 Aralık 2014 tarihinde yapıldı.

Bu yıl beşincisi düzenlenen Atatürk’ü Anma Briç Turnuvası “Yukarı Mahalle, Cumhuriyet Caddesi, No: 6, Kartal, İSTANBUL” adresinde bulunan Kartal Belediyesi’nde gerçekleştirildi. Turnuvaya 122 çiftten oluşan toplam 244 briç sporcusu katıldı.

Kartal Briç Kulübü Başkanı İsmet Polatkan, Kartal’da briç sporuna verdiği destekten dolayı Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e teşekkür ederek plaket armağan etti. Bunun üzerine bir konuşma yapan Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Yüce Narfidan, “Üniversitede okuyan bir kızımıza sordum ’briç nedir’ diye. Bana beyin sporu olduğunu söyledi. Briç sporu insanların zihinsel gelişimlerinde çok önemlidir. Fiziksel gelişimin önemli olduğu kadar zihinsel gelişimin sosyal alanlarda ne kadar verimli olacağından kuşkumuz yoktur. Bu zihinsel gelişimde destek olacak olan oyunlara bütün kurum ve kuruluşlar önem verirse bu sporu daha ileri taşırız” dedi.

Gerçekleştirilen briç açık ikili turnuvasında Ender Aksüyek-Altan Sabancı çifti büyük bir başarıya imza atarak şampiyon oldu. Profesyonel Briç olarak şampiyon çifti kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Aynı turnuvada Vera Adut-Orhan Aker çifti ikinci ve İrfan Coşkun-Köksal Kızıltan çifti ise üçüncü olarak kupa almaya hak kazandılar. Profesyonel Briç olarak dereceye giren çiftleri de kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Aynı turnuvada karışıklarda İsmail Kandemir-Sevil Nuhoğlu, kadınlarda Tuna Elmas-H.Nilüfer Büyükdere ve senyörlerde ise Edip Çongur-Yaşar Öksüz çiftleri birinci olarak madalya almaya hak kazandılar. Profesyonel Briç olarak kendi kategorilerinde şampiyon olan çiftleri de kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

kartal

Osman İkinci
Osman İkinci Aralık 28, 2014 20:41
Yorum yazın

Yorum yok

Bu yazı için henüz yorum yapılmamış.

Yazıyla ilgili yorum ve düşüncenizi ekleyebilirsiniz.

Yorum yazın
Yorumları Göster

Yorum yazın

<